Please reload

O BLU-SPACE A O AUTORECH

Blog

 

Blu-space je názorový magazín o spotřební i profesionální A/V technice, multimédiích, filmech, televizi, VoD a fyzických nosičích domácí zábavy.

 

Původně vznikl se záměrem zpravovat o tuzemské Blu-ray scéně, od toho samotný název. Postupně se však jeho tématické zorné pole rozšířilo mezi výše zmíněné okruhy. Čistě proto, že autory zajímají.

 

Úmyslem je přistupovat k tématům nikoli z generického "novinkového" hlediska, ale poskytovat buď rozsáhlejší tématické články, nebo alespoň zamyšlení. Žádný z článků by tedy neměl mít cejch obyčejné novinky nebo zprávy. Zároveň, jelikož je magazín neziskový a dotovaný z vlastních peněz, si autoři vyhrazují právo neaktualizovat obsah s železnou pravidelností. Nechceme se do psaní nutit, píšeme pouze v případě, kdy si myslíme, že máme k tématu co říct.

 

 

Kontaktovat nás můžete na redakce@blu-space.cz

V srpnu 2016 se k projektu připojil internetový obchod s filmy na Blu-ray a Ultra HD Blu-ray. Jmenuje se Blu-shop.cz a z jeho zisků je magazín provozován.

 

 

 

Štěpán Čermák
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

O A/V technice a filmech píšu přibližně třináct let. Byl jsem redaktorem a následně šéfredaktorem webu HDmag.cz, redaktorem MovieZone.cz a krátce externím přispěvatelem v tématicky spřízněných tištěných periodikách. 

 

Pracuji v technických odděleních TV Barrandov a TV Nova, současně jako event manager a jako technik / produkční pro agenturu ShowArt. Jsem zakladatelem projektu Blu-space.cz i Blu-shop.cz, jehož jsem zároveň provozovatelem. 

 

Pokud mě nenajdete v práci nebo za klávesnicí, tak na zimním stadionu při hraní amatérské pražské ligy ledního hokeje. Jako vášnivého sběratele Blu-ray možná mezi regály s filmovými novinkami.

 

 

 

 

 

 

Petr Semecký
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Dvanáct let píšu o filmu a pět let o technologiích. Můj otisk naleznete v odborných periodikách i komerčních plátcích. Mezi jedničkami a nulami i na papíře. Působil jsem jako redaktor a šéfredaktor HDmag.cz. V současnosti tvořím kulturní rubriku na Eurodenik.cz a externě přispívám do dalších periodik.

 

Živí mě marketing a publicistika. Nárazově se podílím i na tvorbě reklamních kampaní jako scenárista a copywriter, anebo se z pozice dramaturga snažím vylepšovat tuzemskou filmovou tvorbu.

 

Pokud zrovna nepíšu, nesedím v kině, či nesjíždím poslední Blu-ray, můžete na mě narazit při výklusu po pražských running zónách a ve vyhlášených burgrárnách.