top of page
  • Štěpán Čermák

Obrazem: Blízká setkání třetího druhu v podsvícené edici

Čekání na limitku Blízkých setkání třetího druhu bylo díky několikatýdennímu zdržení výroby vskutku dlouhé, ale rozhodně se vyplatilo. Spielbergova klasika totiž dorazila v unikátním podsvíceném balení, které navíc hraje dnes už ikonickou melodii z finále filmu. Pro sběratele jasný kauf.

Při prvním kontaktu mě zaskočilo, že je edice mírně pokroucená (jak můžete vidět v galerii na třetí fotce). Naštěstí se však nejedná o vadu a jsou tak zabaleny všechny kopie. Horní část krabičky totiž stojí pouze na uvnitř balení vloženém amarayi. Když ten v boxsetu není, dopadne horní díl až na spodní a zakryje tak podsvícený prostředek (vizte fotky č. 6 a 11). Jelikož tedy horní díl edice nemá na čem pevně stát a balancuje na amarayi, pod fólií se částečně natočí dopředu.

Díky této zvláštní mechanice je prostředek krabičky ještě výraznější a perfektně simuluje efekt výstupu z vesmírné lodi. Na prostorovosti mu přidává také lentikulární grafika mimozemšťanů, která se po stisku tlačítka na hřbetu edice za zvuku melodie rozzáří.

Z hlediska designu mi to přijde jako naprosto výborný nápad - nese se v duchu filmu a ještě k tomu skvěle vypadá, a to jak samostatně, tak v polici mezi dalšími sběratelskými kousky.

Vedle filmu v amarayi je pak součástí balení ještě booklet plný fotografií z natáčení. Celá krabička působí docela robustně, na druhou stranu je překvapivě lehká. A je jí také překvapivě málo - na český trh se dostalo jen několik desítek kopií.

Jako jedni z mála v Česku edici nabízíme na Blu-shopu.

Comments


Magazín Blu-space.cz je provozován ze zisků
internetového obchodu Blu-shop.cz
Podpořte zdejší obsah nákupem filmů na BD a UHDBD
topgun224k.png
nenebd.png
bestiebd.png
casa.png
jako-zabit-ptacka-4k.png
kissme.png
bottom of page