top of page
  • Štěpán Čermák

Obrazem: První české Ultra HD Blu-ray edice

První české Ultra HD Blu-ray tituly, stejně jako formát jako takový, jsme si představili krátce po jejich uvedení v rozsáhlém textu. Před prvními recenzemi tedy zbývá už jen podívat se na podobu balení. Ultra HD Blu-ray totiž bude mít s nejvyšší pravděpodobností jednotný design u všech studií i distributorů. Tím je černý amaray, v jehož hlavičce se skví 4k Ultra HD logo (logo Ultra HD Blu-ray je trochu paradoxně pouze na hřbetu krabičky). Takže seznamte se, takhle budou vypadat balení filmů s UHD BD:

První trojici z dílny Magic Boxu zkrášluje vtipná nálepka o HDR, podle které je díky vysokému dynamickému rozsahu obraz "více jasnější a temnější". Distributor naštěstí na svém facebookovém profilu uznal, že si s překladem nevěděl rady (nálepka - i když ono se jedná spíš o štítek, protože je na cover artu rovnou vytištěný - se nachází i na zahraničních titulech a pravděpodobně tomu tak bude i nadále) a s příštími releasy snad tenhle češtinářský úlet opraví.

Zadní část přebalu se nese ve velmi podobném duchu jako u standardních Blu-ray edic (v tomto případě od Warnerů). Zásadní rozdíl je samozřejmě v tom, že prostřední lišta komunikuje, že k playbacku Ultra HD Blu-raye a "Pro dokonalý zážitek z 4K Ultra HD s HDR potřebujete: 4k televizor s HDR + Ultra HD Blu-ray + Vysokorychlostní HDMI kabel (kategorie 2)". Disky mimo jiné nesou Ultra HD Premium logo. Z hlediska certifikace se jedná o zbytečnost, pravděpodobně jde pouze o marketingový tah, jak zákazníkům později komunikovat ideální hardware.

Jak jsou krabičky černé zvenčí, jsou ještě černější uvnitř. V amarayích se neskrývá ani informační letáček, v černočerném balení proto najdete už jen černočerné disky. Jeden s filmem na Blu-rayi, druhý s filmem na Ultra HD Blu-rayi.

A jen tak pro zajímavost, takhle vypadají Ultra HD Blu-ray edice vedle sesterských Blu-rayů:

Magazín Blu-space.cz je provozován ze zisků
internetového obchodu Blu-shop.cz
Podpořte zdejší obsah nákupem filmů na BD a UHDBD
topgun224k.png
nenebd.png
bestiebd.png
casa.png
jako-zabit-ptacka-4k.png
kissme.png
bottom of page