top of page
  • Štěpán Čermák

Magic Box oznámil uvedení prvních českých Ultra HD Blu-ray edic, vyjdou na začátku června

Deset let po příchodu Blu-raye čeká české videofily další, i když na dlouhou dobu poslední evoluční skok v nekonečném seriálu A/V inovací. Magic Box oznámil uvedení prvních Ultra HD Blu-ray titulů. Na pultech obchodů se začnou objevovat 1. června, kdy by se dle tiskové zprávy Magic Boxu měly začít prodávat také první přehrávače. Distribuční politika počítá s podobnou strategií jako na ostatních zahraničních trzích, UHD BD nosiče tedy budou k sehnání pouze v tzv. combo balení s druhou kopií na klasickém Blu-ray disku. Mnohým takový přístup usnadní přechod na nový formát, pro ty, kteří už jsou "Ultra HD ready", to však znamená zbytečně vyšší cenu.

Ta zatím nebyla specifikována. Kdybych měl hádat, tipoval bych něco mezi devíti a dvanácti sty korunami. Distributora jsem oslovil s několika doplňujícími otázkami, ta ohledně ceny je mezi nimi. Pokud dostanu odpovědi, budou tu doplněny. Do té doby o tom, v jakých relacích se bude cena pohybovat, kolik kopií bude Magic Box mít pro český trh uvolněných, nebo jak to bude s českou jazykovou podporou*, můžeme pouze spekulovat. Slíbená je pouze česká lokalizace cover-artů, to ale zajímá málokoho.

Batman v Superman

Tisková zpráva uvádí, že jako první vyjdou filmy Creed, V srdci moře, Lego Příběh a Batman v Superman. Jelikož se jedná o snímky uvedené pod štítkem studia Warner Bros., teoreticky by filmy mohl doplnit Mad Max: Šílená cesta nebo San Andreas. Magic Box každopádně slibuje, že bude na Ultra HD Blu-ray dále uvádět všechny vysokoprofilové novinky studia přímo s releasem na DVD a Blu-ray.

Filmy logicky přijdou jak v UHD, tedy v rozlišení 3840 x 2160 obrazových bodů, tak v HDR (v HDR 10, nikoli Dolby Vision). Některé doplní Dolby Atmos. K tématu Ultra HD a Ultra HD Blu-ray problematiky už nějakou dobu chystám dlouhý článek, kde všechnu podobnou terminologii osvětlím. Do té doby připomínám články o prvních recenzích UHDBD nebo o problematice rozlišení některých titulů a doplňuji, že první výše zmíněné filmy od Warnerů byly finišovány ve 2k (krom BvS, což je hybrid mezi 2k a 4k v závislosti na zdroji - 35mm vs IMAX). Do UHD tedy budou přepočítány.

* UPDATE, 27.4. 10:00 - Magic Box zatím o cenách jedná a nemá o nich představu. U většiny titulů by prý měl být český dabing i titulky.

Magazín Blu-space.cz je provozován ze zisků
internetového obchodu Blu-shop.cz
Podpořte zdejší obsah nákupem filmů na BD a UHDBD
topgun224k.png
nenebd.png
bestiebd.png
casa.png
jako-zabit-ptacka-4k.png
kissme.png
bottom of page